İPTAL- İADE KOŞULLARI


GENEL


  1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz taktirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
  2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
  3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.
  4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
  5. Satın alınan ürünün ulaştırılması imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 1-5 gün içinde alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel alıcıya iade edilmek zorundadır.
  6. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
  7. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından satıcıya ödenmez ise, alıcı, sözleşme konusu ürünü 1-5 gün içerisinde nakliye gideri satıcıya ait olacak şekilde satıcıya iade etmek zorundadır.
  8. Satıcının öngöremeyeceği mücbir sebeple oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemezse durum alıcıya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana kadar teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; bu iptalden 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir.
  9. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; yırtılmış, lekeli vb hasarlı ve ayıplı mal kategorisine girmekte teslim alındıktan sonra mal/hizmeti korumak zorundadır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.
  10. Alıcı, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, satıcıya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. 


*** Tutanak tutulmamış hasarlı ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır.

 

Ürünün iade edilebilmesi için, fatura ile gönderilmelidir. Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteriye satılamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemekte ve bedeli geri ödenmemektedir.

 

 

İPTAL

 

Siparişinizin iptali için ürününüzün kargoya teslim edilmemiş olması gerekmektedir.Kargoya teslim edilmemiş ürünlerin iptali için Siparişlerim kısmından 'İptal Et' butonunu kullanabilir ya da 0 424 236 88 88 nolu telefondan müşteri hizmetleri yetkilimizi arayıp iptal talebinizi iletebilirsiniz.

 

DEĞİŞİM

 

Değişim işlemlerinde kargo ücreti müşteriye aittir. Anlaşmalı kargolarımız ile değişim ürününü bize gönderdiğiniz taktirde, daha uygun bedel ödeyerek kargonuzu gönderebilirsiniz.Ayrıca ürünü teslim aldığınız gün içerisinde değişim için göndermeniz gerekmektedir.

 

İADE

 

ÜRÜNLERİMİZDE İADE KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

 

 ŞİRKET BİLGİLERİ 

 

ADI/UNVANI : Engin Şengün Teks. Gıd. Turz. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti

 

ADRES : İzzetpaşa mh. Şeht Yzb. Tahir .cd. No: 14/A ELAZIĞ MERKEZ

 

E-POSTA: [email protected]

TEL : 0424 236 88 88

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR